رنگ سال ۲۰۲۲ اعلام شد: آبی بنفش، رنگ نوآوری و خلاقیت

بانک پوشاک؛ تا شروع سال ۲۰۲۲ زمانی باقی نمانده است و همه جهان در انتظار آغازهایی نو هستند. به همین دلیل پنتون برای سال ۲۰۲۲، رنگی را به عنوان رنگ سال اعلام کرد که تداعی کننده “نوآوری” و “خلاقیت” باشد.

سال ۲۰۲۱ تحت تاثیر همه گیری کووید-۱۹ سالی پر چالش برای جهانیان بود و تغییرات بسیاری در زندگی همه ایجاد شد. اما همگی از سال ۲۰۲۲ انتظارات متفاوتی داریم و امیدوار  هستیم تا سال جدید، صلح و آرامش را به ارمغان بیاورد. پنتون که به عنوان مرجع رنگ در جهان پذیرفته شده است، رنگ سال ۲۰۲۲ را با توجه به اتفاقات سال گذشته و انتظاراتی که از سال آینده داریم،  «آبی بنفش» یا «very pery» انتخاب کرده است.

امسال پنتون برای تعیین رنگ سال برای اولین بار به جای انتخاب از میان رنگ‌های موجود، رنگ جدیدی ایجاد کرد که از ترکیب «آرامش و ثبات» رنگ آبی با «هیجان و شور» رنگ قرمز به وجود آمده است. پنتون با انتخاب آبی که آرامش را القا می کند و ترکیب آن با رنگ بنفش-قرمز ترکیب  «آبی بنفش» را برای امسال تعیین کرده تا رنگ سال جدید همرنگ انتظارات جهانیان از سال نو باشد.

لوری پرسمن، معاون شرکت پنتون، با تاکید بر مشکلاتی که در سال گذشته تجربه کردیم، می‌گوید؛ اغلب اوقات در مواجه با مشکلات حس کنجکاوی و خلاقیت بیش از پیش به کار گرفته می‌شود و به کمک می‌آید. رنگ امسال هم قرار است تداعی کننده آینده باشد و نشاط و شادی و در عین حال روحیه خلاقانه را القا کند.

لیتریک ایزمن، مدیر اجرایی مؤسسه رنگ  پنتون هم، ایجاد رنگ جدید را مهم‌تر می‌داند و می‌گوید؛ رنگ “آبی بنفش” به عنوان یکی از “شادترین و گرم ترین” رنگ های طیف آبی، نوآوری و صلح را تداعی می‌کند و پویایی و شادی را به همراه دارد.
این روزها که رنگ سال انتخاب شده است، فعالان حوزه مد و زیبایی و تولید کنندگان پوشاک به دنبال تولید محصولاتی بر پایه این رنگ هستند. اما این رنگ چه جایگاهی در زندگی شما دارد؟ آیا قبلا در لباس و دکوراسیون از این رنگ استفاده کرده اید و چقدر دوست دارید که رنگ سال را در سال ۲۰۲۲ وارد زندگی خود کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.