چگونه برای تیپ اندام ساعت شنی لباس انتخاب کنیم؟

بانک پوشاک؛ اولین قانون برای خانم های شیک پوش این است که اندام خود را بشناسند و متناسب با اندام خود لباس بپوشند. اندام ساعت شنی از اندام‌های نسبتا رایج در بین خانم‌هاست.

باید اعتراف کنیم؛ خانم هایی با این تیپ بدنی به راحتی و بدون پرداختن به جزئیات زیاد می‌توانند شیک به نظر برسند. افرادی که تیپ بدنی ساعت شنی دارند کمر باریکی دارند، در حالی که شانه ها و باسن آنها نسبتاً پهن است. درواقع خانم‌هایی با اندام ساعت شنی ساختار بدنی متعادلی دارند و مشکل خاصی در لباس پوشیدن ندارند. اما برای انتخاب لباس مناسب برای اندام ساعت شنی هم بایستی چند نکته را در نظر بگیریم.

تاپ های مناسب برای اندام ساعت شنی

برای اندام ساعت شنی، تمرکز باید روی کمر و همچنین ناحیه گردن باشد. بدون شک کمربندها باید به یکی از پرکاربردترین لوازم و اکسسوری‌های لباستان تبدیل شوند. تیشرت ها، پیراهن ها، بلوزها و حتی تاپ های برشی که خط کمر را آشکار می کنند، مختص شما هستند.
یقه هفت بهترین انتخاب برای شماست. این یقه ظاهر زیبایی به ناحیه گردن شما می‌بخشد و قد شما را بلندتر نشان می‌دهد. درنهایت، تاپ هایی که شانه ها را برجسته می‌کنند، انگار برای شما طراحی شده‌اند. به عنوان مثال تاپ های بدون شانه از گزینه‌های مناسب برای شماست.

پیراهن و دامن مناسب اندام ساعت شنی

در واقع آنچه که در مورد تاپ های متناسب با اندام ساعت شنی درنظر گرفته می‌شود، برای پیراهن‌ها نیز صادق است. به عبارت دیگر، می توانید مدل هایی را انتخاب کنید که برش‌هایی روی کمر داشته باشند. باز هم می‌توان مدل‌های یقه هفت را که شانه‌ها را برجسته می‌کنند، انتخاب کرد. برای پارچه لباس می توانید از پارچه هایی استفاده کنید که نسبتا بدن‌نما هستند و خطوط بدن را تا حدی نمایان می‌کنند. اگر روی کمر پیراهن برشی وجود ندارد، می توانید با استفاده از کمربند به ظاهر دلخواه خود برسید.

پارچه‌های راه راه افقی از جمله مواردی است که نباید آن را انتخاب کنید زیرا خطوط بدن شما را بزرگتر از آنچه که هست نشان می دهند. از طرفی پیراهن‌های اندامی با کمر بلند برای شما مناسب هستند. به عنوان مثال می توانید از دامن های مدادی با کمری بلند استفاده کنید. اگر کوتاه قد هستید با چاکی که جلوی دامن باز می کنید، می‌توانید بلند قدتر به نظر برسید.

شلوار مخصوص اندام ساعت شنی

آنهایی که ساختار بدنی ساعت شنی دارند باید از شلوارهای بدون کمر و گشاد دوری کنند. زیرا این مدل شلوارها اندامتان را غیر واقعی نشان داده و شما را چاق تر از آنچه که هستید نشان می دهند. اگر می خواهید شلوار گشاد بپوشید باید شلواری با کمر پهن و بلند انتخاب کنید. از طرفی باید به برش های شلوار هم دقت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.