قد ایده‌آل پالتو و مانتوی مناسب اندامتان را بشناسید

بانک پوشاک؛ خانم های شیک پوش همیشه اخبار دنیای مد را دنبال می‌کنند اما آیا همیشه مدلی را انتخاب می کنند که متناسب با اندامشان باشد؟
با شروع فصل پاییز و زمستان، پالتو یکی از انتخاب‌های اصلی خانم‌های شیک پوش است. مهم ترین لباس‌های فصل پاییز و زمستان بدون شک لباس های بیرونی هستند. با توجه به شرایط آب و هوایی جایگزین های زیادی مانند اورکت، کاپشن و پالتو داریم. علاوه بر این، می توانیم با با چندلایه پوشی و انتخاب‌های درست برای مثال ترکیب جین و ژاکت و پالتو به جای معمولی بودن، شیک به نظر برسیم. شیک‌پوشی فقط با پوشیدن لباس‌های مد روز به دست نمی‌آید. در واقع شیک پوشی بیشتر به این موضوع بستگی دارد که آیا شما انتخاب های مناسبی برای اندامتان داشته‌اید یا خیر؟ زیرا اگر انتخابی که می‌کنید یک لباس کاملا مد روز باشد ولی شما را کوتاه‌تر یا چاق‌تر نشان دهد، دانشتان از مد به دردتان نخورده است.
ما در این مطلب به شما کمک می‌کنیم تا نسبت به اندامتان انتخاب های درستی در مورد قد و بلندی پالتو و مانتو داشته باشید.

 

پالتو و مانتو کوتاه
بزرگترین مزیت مدل‌های کوتاه این است که پاهایتان را بلندتر از حد معمول نشان می‌دهند.
با این حال، این برای همه کاربرد ندارد. نکته مهم و بحرانی در مورد پالتوهای کوتاه، در نظر گرفتن اندازه کوتاهی لباس مخصوصا در مورد پالتوها و مانتوهایی مدل ژاکتی است که قسمت پایانی این مدل به باسن و بالاتر ختم می شود و توجه‌ها را به این نقاط جلب می کند. بنابراین، اگر با سایز باسن خود مشکل دارید، بهتر است از کت ها، مانتوها و پالتوهای کوتاهی که درست بالای باسن قرار می‌گیرند، دوری کنید.
درمقابل اگر کمر باریکی دارید، می توانید با انتخاب مدل هایی که به کمر ختم می شوند بر کمر باریکی‌تان تاکید کنید.
اگر اندامتان از نوع گلابی یا سیب است، یعنی اگر در ناحیه شکم و باسن مشکل دارید، بهتر است به مدل هایی روی بیاورید که به اندازه کافی بلند باشند تا باسن را بپوشانند.

مانتو و پالتو با قد متوسط
در واقع اندازه قد لباسی که بین کوتاه و بلند است یک انتخاب ایده آل برای همه است و تقریباً همه می توانند با خیال راحت لباسی با قد متوسط بخرند. این قد لباس برای کسانی که در ناحیه کمر و باسن اضافه وزن دارند، انتخابی مناسب است. در این قد باید به برش ها و ریزه کاری های مانتوها، کاپشن‌ها و پالتوها که می‌خرید، توجه بیشتری داشته باشید. باید برش پالتو را با توجه به اندام‌تان درست انتخاب کنید. به عنوان مثال برای تاکید بر کمر باریکی خود می توانید به سراغ مدل‌هایی که کمربند دارند یا برش های کمری خورده‌اند، بروید.

مانتو و پالتو بلند
مانتوها و پالتوهایی که قدشان زیر زانو را رد می‌کند، دقیقا در این گروه قرار می‌گیرند. اگر کوتاه قد هستید یا حتی قد معمولی دارید، این خطر وجود دارد که شما را صاف تر از آنچه که هستید نشان دهند. به همین دلیل انتخاب این مانتوها و پالتوها برای کسانی که قد بلندی دارند (حداقل ۱۶۵ سانتی متر به بالا هستند) توصیه می‌شود.
علاوه بر این، اگر قد بلندی دارید، دقت کنید که پالتوها و مانتوهای بلند مورد انتخابتان، یقه بزرگی داشته باشند. این جزئیات باعث می‌شود تا اندامتان متعادل به نظر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.