دامن مناسب اندامت رو انتخاب کن

بانک پوشاک؛ دامن یکی از لباس های خاص خانم ها و یکی از لباس های پرانتخاب بانوان در سراسر جهان است. ولی آیا هر نوع دامنی برای هر شخصی قابل استفاده است؟ بدون شک شما باید بدانید که با توجه به وضعیت فیزیکی خود، چه نوع دامن هایی را بپوشید و از پوشیدن چه نوع دامن هایی امتناع کنید.

 

اگر در ناحیه معده برجستگی دارید
باید ترجیحتان دامن‌های قلمی و دامن‌های زنگوله‌ای باشد. از پوشیدن دامن چین دار و دامن‌های تنگ با پارچه چسبان خودداری کنید. همین طور استفاده از کمربند برایتان قدغن است. اگر شرایط پوشیدن دامن را داشتید، دامن قلمی بهترین انتخاب برای شماست.

برای تیپ بدنی مردانه
تمام انواع دامن‌هایی که در این مطلب ذکر شده برای این تیپ اندام، مناسب هستند. اما اگر از لاغری بیش از حد پاهایتان شکایت دارید، دامن‌های بلند را انتخاب کنید. فقط این نکته را در نظر داشته باشید؛ دامن های بلندی که انتخاب می‌کنید باید دارای چاک عمیق باشند.
نکته دوم اینکه؛ انتخاب دامن‌های چین دار باعث می‌شود تا باسن بسیار پرتر به نظر برسد. همچنین می‌توانید دامن‌های پف دار و کمربندهای ضخیم بپوشید. مخصوصا اگر کمر بسیار باریکی دارید، می‌توانید با انتخاب یک کمربند زیبا، کمر دامن‌تان را به خوبی نشان دهید.

 

آوانتاژ باسن صاف
اگر باسن صافی دارید بهترین انتخاب برایتان دامن‌های جنس لاکرا و دامن‌های تنگ است. درواقع در بین اندام های مختلف شما بدون نگرانی از برجسته شدن باسن می‌توانید سراغ انواع دامن‌های تنگ و کوتاه بروید.

 

انتخاب مناسب برای قد کوتاه ها
اگر قد کوتاهی دارید؛ دامن های تنگ یا مخروطی و یا دامن‌های مدل A برایتان ایده آل هستند. هنگام خرید دامن A شکل، توجه داشته باشید که پارچه این دامن نباید ساختار سفت و ضخیمی داشته باشد، در غیر این صورت اگر این دامن را بپوشید ظاهر خوبی نخواهید داشت.

اگر ساق بلند و کمر کوتاهی دارید
باید دنبال دامن‌های راسته و بدون کمر باشید. دامن‌های بدون کمربند و با قد بلند به طوری که قد دامن تا زمین برسد، انتخاب‌های مناسبی برای تیپ اندامتان خواهند بود.

دور کمر پهن
اگر کمر شما پهن‌تر از سایر قسمت‌های بدنتان است، سعی کنید دامن‌هایی را انتخاب کنید که توجه را به سمت پاهایتان جلب کند. پس دو انتخاب دارید یا دامن‌های بلند بپوشید یا دامن‌های کوتاه را انتخاب کنید. حتما از دامن‌هایی با قد متوسط دوری کنید، چنین دامن‌هایی تمام توجه را به سمت کمر شما معطوف می‌کند.

مچ پای کلفت
اگر مچ پای کلفتی دارید، دامن‌های گشاد و فری سایز قطعا برایتان مناسب است.
گلدوزی‌ و پف قسمت پایین دامن توجه‌ها را به سمت مچ پایتان جلب می کند، پس حتما باید از این نوع دامن‌ها دوری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.