۵‌عادت مد و زیبایی که به سلامتی شما آسیب می‌‌زند

بانک پوشاک؛ آیا می‌دانید برخی از کارهایی که برای زیباتر و شیک‌تر به نظر رسیدن انجام می دهیم به سلامتی ما آسیب می‌زند؟ در این مطلب در مورد عادات مد و زیبایی صحبت می کنیم که به سلامتی آسیب می‌زنند.

 

شلوار تنگ
شلوار اسکینی یکی از پرطرفدارترین شلوارهای سال‌های اخیر است. شلوارهای تنگی که تقریباً در کمد همه مان وجود دارند، متاسفانه انتخاب خوبی برای سلامتی نیستند. این شلوارها به دلیل تنگ و چسبان بدن را کاملا در آغوش می‌گیرند به همین دلیل رگ‌ها را فشرده کرده و گردش خون را کند می کنند.
اگر این شلوارها به طور مکرر و همیشه پوشیده شود، باعث سلولیت و واریس می‌شود. شلوارهای با کمر کوتاه نیز در دراز مدت باعث ایجاد مشکلات گوارشی می‌شوند زیرا بر شکم و ناحیه معده فشار وارد می‌کنند.

لباس زیر با پارچه مصنوعی
پارچه‌های مصنوعی به طور کلی توصیه نمی‌شوند. این پارچه‌ها می‌توانند مشکلاتی برای سلامتی ایجاد کنند، به خصوص زمانی که در لباس زیر استفاده می‌شوند.
پارچه‌های مصنوعی و پلاستیکی عرق را جذب نمی‌کنند و محیطی غیربهداشتی در مناطق حساس ایجاد می‌کنند و باعث عفونت هایی مانند قارچ می‌شوند. پس بهتر است از لباس‌های زیر از جنس پنبه و با کیفیت استفاده کنید.

کفش نوک تیز
انتخاب کفش یکی از حساس ترین مسائل برای سلامتی ماست. راحتی پاها و انتخاب کفش مناسب که تمام وزن بدن‌مان را تحمل کند، اصلا آسان نیست.
مهم ترین نکته در انتخاب کفش؛ در نظر گرفتن سلامتی پا است که مهمتر از زیبایی ظاهری محسوب می‌شود. اگرچه کفش‌های پاشنه بلند نوک تیز که اغلب خانم‌ها آن را ترجیح می‌دهند، کفش‌های باشکوه و زیبایی هستند اما در درازمدت شکل پاها را مخدوش می‌کنند. چون باعث فشردگی انگشتان پا می‌شوند و در صورتی که به صورت دائمی پوشیده شوند باعث برجستگی استخوانی در انگشت شست می‌شوند. پس بهتر است فقط برای مهمانی‌های چند ساعته از این نوع کفش‌ها استفاده کنید و در زندگی روزمره سراغشان نروید.

سوتین با سایز اشتباه
انتخاب سایز سوتین یکی از اشتباهات رایج در بین زنان است. کارشناسان می‌گویند؛ بسیاری از زنان در سراسر جهان، اندازه سوتین مناسب خود را نمی‌دانند.
اگر مدل و سایز سوتین‌هایی که انتخاب می‌کنید، اشتباه باشد با گذشت زمان بر ساختار سینه تاثیر منفی دارد و باعث تغییر شکل، افتادگی سینه‌ها و درد در ناحیه پشت و گردن می شود.
اگر اندازه سوتین خود را نمی‌دانید، باید هنگام خرید حضوری یا آنلاین از فروشنده کمک بگیرید و مدل و اندازه‌ای را انتخاب کنید که کاملاً متناسب با سینه شما باشد.

عینک غیر اصل
اگر می‌دانستید عینک آفتابی تقلبی چه آسیبی به چشمان شما می‌زند، هرگز از آن استفاده نمی‌کردید!
کارشناسان می‌گویند: «به جای استفاده از عینک تقلبی در زیر نور آفتاب اصلا از عینک استفاده نکنید.»
عینک آفتابی با لنزهای تقلبی باعث بیماری لکه زرد و آب مروارید می‌شود. هنگام خرید عینک آفتابی، مطمئن شوید که لنز آن چشمانتان را در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.