۷ راز مد‌ و زیبایی برای تمامی فصول

بانک پوشاک؛ آیا تا به حال برایتان پیش آمده، صبح که به کمد لباستان نگاهی می‌اندازید از هر چیزی که قبلا پوشیده‌اید، متنفر شوید؟ حدس می‌زدم؛ با این مشکل وحشتناک، اکثر خانم‌ها روبرو می‌شوند. اگر می‌خواهید هر صبح، لباس پوشیدن برایتان لذت بخش باشد، حتماً نکاتی را که در ادامه این مطلب آورده‌ایم، دنبال کنید.

۱- استفاده از کمربند
اگر ترجیح می‌دهید پیراهن گشاد یا فری سایز بپوشید، می‌توانید آن را با یک کمربند ساده و راحت چند برابر شیک‌تر کنید. حتی می‌توانید برای اینکه از کمربند استفاده کنید، لباس‌هایی که یک سایز بزرگتر هستند، خریداری کنید. صد درصد هنگام پوشیدن این لباس‌ها، عالی به نظر خواهید رسید. فقط مطمئن شوید؛ لباس‌هایی که انتخاب می‌کنید متناسب با اندامتان باشند و فراموش نکنید، همیشه چند کمربند رنگی متفاوت در کمدتان داشته باشید.

۲- نکات اولیه
همیشه یک لباس مشکی، کفش پاشنه دار مشکی، گوشواره حلقه‌ای نقره‌ای یا طلایی، بلوز سفید، دامن مدادی و شلوار جین در کمدتان داشته باشید چون همه این لباس‌ها را با هر چیزی که در کمدتان دارید، می‌توانید ست کنید و بپوشید.
وقتی زمان کافی برای انتخاب لباس ندارید و باید فورا آماده شوید و یا حتی فرصتی برای فکر کردن در مورد انتخاب لباس ندارید، همه لباس‌هایی که در بالا گفته شد، معجزه‌ای نجات بخش برایتان خواهند بود. در صورت تمایل می‌توانید استایلتان را با یک کیف رنگ خنثی کامل کنید. به یاد داشته باشید که رنگ های اصلی مانند قهوه‌ای، خرمایی و مشکی باید برای روزهایی که وقت ندارید در دسترس باشند.

۳-طرح راه راه
خطوط یا طرح‌های راه راه ترفند بسیار خوبی برای سرزندگی بخشیدن به استایل هستند، به شرطی که زیاده روی نکنید. نوارهای سوزنی و باریک را برای محل کار و نوارهای بزرگتر را برای لباس های روزمره خود در نظر بگیرید. خطوط بزرگ و پررنگ برای آخر هفته‌ها واقعا سرگرم‌کننده هستند.
به یاد داشته باشید که رمز این خطوط، حفظ تعادل است. اگر می‌خواهید قسمتی از بدنتان بزرگتر به نظر برسد، نوارهای افقی را انتخاب کنید و اگر می‌خواهید بلندتر یا کوچکتر به نظر برسد، راه راه‌های عمودی بپوشید.

۴-انتخاب زیورآلات
هرگز قدرت استفاده از زیورآلات و اکسسوری را فراموش نکنید! با انتخاب یک روسری ترند و گردنبندهای بلند و ضخیم می‌توانید جذاب‌تر به نظر برسید. دستبندهای بزرگ به هر لباسی شخصیت می‌بخشند. حتی انتخاب کوچک‌ترین جواهرات هم می‌توانند، لباس شما را کاملاً بی عیب و نقص نشان دهند، پس همین حالا دست به کار شوید و زیورآلات و اکسسوری‌های لازم را تهیه کنید. مثلا از خرید گوشواره شروع کنید. گوشواره‌های بزرگ به قاب‌بندی صورتتان کمک زیادی خواهند کرد.

۵-کفش
جذابیت کفش را دست کم نگیرید! کفش‌های پاشنه بلند پاهای شما را بلند و زیبا نشان می‌دهند. کفش‌های کلاسیک یک انتخاب شیک و مناسب برای هر موقعیت و مکانی هستند. صندل‌ها برای آخر هفته‌ها و روزهایی که هوا رو به گرمی است، مناسب‌تر هستند. چکمه‌ها و پوتین‌ها همیشه جذابیت خود را دارند و اغلب برای محیط کار انتخاب می‌شوند. از سوی دیگر کفش‌های کتانی و اسپورت در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از خانم‌ها بوده‌اند.

۶-تعادل
کلید داشتن یک استایل عالی ایجاد “تعادل” است. یکی دیگر از نکات مهم مد که مطمئنا دوست خواهید داشت این است که همیشه یک لباس خاص بپوشید. اگر دامن بلند یا شلوار جین گشاد می‌پوشید، آن را با یک بلوز خاص ست کنید. یا اگر بلوز گشاد یا فری سایز پوشیده‌اید، برای پایین تنه از لباس‌های شیک و مد روز انتخاب کنید.

۷- جادوگری
شما می‌توانید با لباسی که انتخاب می‌کنید، خود را قد بلندتر، لاغرتر، کوتاه‌ تر، پُرتر و حتی جوان تر یا مسن‌تر نشان دهید. همیشه لباس‌هایی را انتخاب کنید که مناسب سن شما باشند. به یاد داشته باشید که رنگ‌های تیره شما را لاغرتر و رنگ‌های روشن‌، پرتر نشان می‌دهند. برای نمونه یقه‌ هفت‌ها اندام را باریک‌تر را نشان می‌دهند، در حالی که بلوزهای یقه‌ گرد اثر معکوس دارند. فراموش نکنید؛ انتخاب لباس و جزئیات آن به تصویری که قرار است از خود ترسیم کنید، بستگی دارد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.