انتخاب لباس متناسب با رنگ پوست

بانک پوشاک؛ گاهی اوقات در مورد رنگ پریدگی پوستمان صحبت می‌کنیم یا مثلاً می‌‌دانیم که با تناژ رنگ‌های هلویی سرزنده به نظر می‌رسیم. چرا همه رنگ‌هایی دارند که با رنگ پوست‌شان مطابقت دارد و یا در تضاد است؟ چگونه می‌توانیم تشخیص بدهیم که کدام رنگ‌ها برایمان مناسب‌تر است؟ با ما همراه باشید تا در این مورد بیشتر یاد بگیریم!
علاوه بر برخی رنگ‌ها که فکر می‌کنید خیلی به شما می‌آیند، ممکن است گاهی بگویند که خیلی رنگ پریده به نظر می‌رسید. چون رنگ‌هایی وجود دارد که با تناژ رنگ هر پوستی مناسب نیست. بنابراین برای اینکه طی روز سرزنده و شاداب به نظر برسد بایستی در انتخاب رنگ لباس‌تان بیشتر دقت کنید.
مهم است یاد بگیرید؛ ممکن است رنگی را که دوست دارید بهترین انتخاب برایتان نباشد. البته این به این معنی نیست که باید دور این رنگ خط بکشید و هرگز نباید آن را بپوشید! بلکه به جای اینکه از سر تا پا رنگ دلخواهتان را بپوشید، از این رنگ در اکسسوری‌ها یا جزئیات استفاده کنید. برای مثال به جای لباس می‌توانید از رنگ دلخواهتان در انتخاب کمربند، روسری، کفش یا حتی کیف استفاده کنید.

 

اولین گام؛ تعیین رنگ پوست
ساده ترین راه حل برای تشخیص رنگ پوست این است که از یک تکه کاغذ سفید ساده استفاده کنید. کاغذ را کنار صورت خود نگه دارید و تفاوت پوستتان را با کاغذ مقایسه کنید. اگر پوست شما مایل به زرد، سبز یا قهوه‌ای روشن به نظر می‌رسد، رنگ پوست گرمی دارید. اگر پوست شما صورتی، گلگون یا آبی به نظر می‌رسد، رنگ پوست سردی دارید. اگر پوست شما خاکستری یا طوسی به نظر می رسد، رنگ پوستی خنثی دارید. اگر بیماری پوستی دارید یا به شدت برنزه هستید از یکی از دوستانتان بخواهید که آزمایش کاغذ سفید را با پوست پشت گوشتان امتحان کند. در مرحله بعد، کف دست خود را بالا بیاورید و به رگ‌های دست و مچ خود نگاه کنید. اگر رگ‌ها آبی یا بنفش به نظر می‌رسند، پوست سردی دارید. اگر سبز به نظر می‌رسند، پوست گرمی دارید. اگر تشخیص رنگ رگ‌ها برایتان دشوار است، پس شما پوست خنثی دارید.

رنگ‌هایی برای رنگ پوست گرم
اگر رنگ پوست گرمی دارید، همان ویژگی‌های کلر دینز، جسیکا آلبا، کیم کارداشیان و بیانسه را دارید. زیباترین رنگ‌ها برای شما انعکاس‌های غنی طبیعت است. پس باید به سمت رنگ‌های گرمی مثل قرمز، هلویی، مرجانی، نارنجی، کهربایی، طلایی و زرد بروید. همچنین وقتی از رنگ‌های نسبتا سرد مانند زیتونی، خزه‌ای، ارکیده‌ای و بنفش هم استفاده می‌کنید، باید عالی به نظر برسید. بهترین رنگ خنثی برای شما رنگ‌های مایل به قهوه‌ای، کاپوچینو، کرم و خاکستری قارچی هستند. از رنگ‌های سرد مانند آبی یخی یا رنگ‌های جواهری مانند یاقوت کبود یا آمیتیست اجتناب کنید زیرا این رنگ‌ها می‌توانند پوستتان را بی روح و خاکستری نشان دهند.

رنگ‌هایی برای رنگ پوست سرد
اگر پوست سردی دارید، همانند افراد مشهوری مثل کیت بلانشت، نیکول کیدمن، میندی کالینگ و لوپیتا نیونگو هستید. بهترین رنگ‌ها برایتان طیف رنگ‌های خنک‌تر، رنگ‌هایی هستند که از اعماق اقیانوس و از اعماق زمستان الهام گرفته شده‌اند. آبی‌های درخشان، زمردی و بنفش تیره در ترکیب با رنگ های یخ زده اسطوخودوس، آبی یخی یا صورتی عالی به نظر می‌رسند. در مورد رنگ‌های گرم، می توانید سراغ رنگ یاقوتی، قرمز روشن یا زرد بسیار روشن بروید. در مورد رنگ‌های خنثی هم می‌توانید از رنگ های خاکستری سرد، سفید و آبی تیره استفاده کنید. سعی کنید تا حد ممکمن از رنگ های نارنجی، قرمز گوجه‌ای و زرد پر رنگ دوری کنید.

رنگ هایی برای رنگ پوست خنثی
رنگ خنثی پوستتان، شما را در گروه جولیان مور، آنجلینا جولی، جولیا رابرتز و کری واشنگتن قرار می‌دهد. برای رنگ‌های خنثی، معمولاً بهتر است از رنگ‌های نرم یا مات به جای رنگ‌های روشن‌ استفاده کرد. رنگ‌هایی مانند صورتی پودری، سبز یشمی، زرد ابریشمی ذرتی یا آبی مردابی را انتخاب کنید. در مورد رنگ‌های خنثی؛ رنگ‌های سفید، قهوه‌ای، خاکستری و مشکی بهترین انتخاب است. در مورد این رنگ پوست، یک استثنای بزرگ وجود دارد؛ هرگز از پوشیدن قرمز روشن نترسید. با این رنگ عالی به نظر خواهید رسید!

رنگ‌‌هایی که با هر پوستی متناسب است
تعداد انگشت شماری از رنگ ها وجود دارند که با هر رنگ پوستی عالی به نظر می‌رسند. این رنگ‌ها تعادل کاملی بین گرم و سرد ایجاد می کنند که با پوست شما تداخل پیدا نمی‌کنند. به عنوان مثال، رنگ سفید برفی برای همه چهره‌ها و رنگ پوست‌ها عالی به نظر می‌رسد. اگر فکر می‌کنید با لباس سفید خوب به نطر نمی‌رسید، حتما در نور طبیعی به خودتان نگاه کنید. صورتی پودری، هر رنگ پوستی را روشن می‌کند و درخشش طبیعی به صورت می‌بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.